VMware vExpert PRO 2021

Merhabalar,

Eğitimin ciddi bir iş olduğunu her zaman söylerim. Yaşınız ne olursa olsun, yapacağınız en iyi yatırım, kendinize yaptığınız yatırımdır. Bu vesileyle gösterdiğim çabalarımın, öğrencilerime ve çevreme en iyi şekilde örnek olmasını temenni ediyorum.

Başta VMware vExpert PRO olmak üzere, vExpert NSX, vExpert Cloud Provider, vExpert VMware Cloud on AWS, vExpert Security programlarına bu yıl da seçilmiş bulunuyorum.

Gördüğüm kadarıyla, insanlar bu ünvanları, sağda solda şekil yapmak ve kendilerini daha iyi pazarlamak için elde etmek istiyorlar. Örneğin, VMware konusunda hiçbir çalışması olmayan, alakasız bir blog referanslı, hiçbir yazısı veya paylaşımı olmayan meslekdaşlarımızın bile bu ünvanları alabildiklerine şahit oldum… Tanıdığınız veya referansınız olunca, bu da kolay oluyor elbette. Kısacası bu sektör, sizin ne bildiğinize değil, kendinizi nasıl pazarladığınıza odaklanmış durumda!!!! Her ne sertifikası alıyorsanız alın, ama kendinizi o belgenin altında ezdirmeyin. Dolayısıyla, hakkını vererek almanız, en doğru yöntem olacaktır.

Bu ünvanları kimse bana “havadan” vermedi, alnımın teriyle, gece gündüz çalışıp üreterek, sektöre katkı sağlayarak, tırnaklarımla kazıyarak ve hakkını vererek, 20 yıllık birikimimle “kazandım” ve bunun için gururluyum. Yüzlerce kişiye verdiğim eğitimler, 100’ün üzerindeki VMware teknik yayınlarım zaten bunun göstergesidir. Bu çabalarımı, birilerinin değersizleştirmesine izin verme niyetinde de değilim…

Kısacası, kendi kanatlarımı kullanıyor olmak, kendi belirlediğim hedeflerime götürüyor beni…

Teşekkür edeceğim birileri varsa, onlar da “samimi takipçilerim” dir.

Çok daha güzel işler yapacağımın garantisini veriyorum. Potansiyelim var, gücüm var, teknik donanımım var, heyecanım var….

En önemlisi de kendime güvenim var!!!

Hakkını vererek VMware vExpert ünvanını elde etmiş tüm meslekdaşlarımı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum…

Önümüzdeki süreçte yeni eğitimlerde, yeni projelerde görüşmek üzere.

Saygılar, sevgiler….

Yusuf İşleyen