Eğitim başvurusu

Merhaba,

Bildiğiniz gibi Sanallaştırma Teknolojileri eğitimlerine kısa bir süre önce başlamıştık. Periyodik olarak bu eğitimlere devam etmeyi ve insanlığa birşeyler katmaya devam etmeyi umuyorum. 🙂

Bunu neden yaptığımı soranlar varsa ŞU LİNKTEKİ makalemi de okumaya davet ediyorum kendilerini. 🙂

Aşağıdaki formu kullanarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğitimler, giriş seviye eğitimler değildir. Dolayısıyla yeni mezun, mesleğe yeni başlayan ya da belli bir sistem tecrübesi olmayan arkadaşlarımızı oldukça zorlayacak bir eğitim. Ama kimse üzülmesin, yeni mezunlara özel olacak ya da mesleğe yeni giriş yapmış “junior” padovanlara da sahip çıkacağım. Onlar için de ilerleyen dönemlerde sürprizlerim olacak. Öyle arkadaşlarımız varsa, bloğumdan VMware teknolojileriyle ilgili yazılarımı takip ederlerse, en azından eğitime geldiklerinde ön bilgiyle gelmiş olurlar, anlayamadıkları noktaları da yerli yerine koyabilirler.

Şimdiden herkese başarılar diliyorum.

Yararlı olması dileğiyle.

Yusuf İşleyen

NOTLAR:

1- Eğitimlerimi, tamamen ücretsiz şekilde ve KAREL sponsorluğunda (Eğitim salonu ve donanım) düzenlemekteyim. Ticari kaygılar gözetilmeyen, sosyal sorumluluk kapsamında, kendime ait olan yasal tatil zamanları içinde düzenlediğim ve kamu yararına olan eğitimlerdir.

2- Vermiş olduğum eğitim resmi VMware eğitimi değildir, Technical Virtualization Workshop adında bağımsız bir eğitimdir ve VCP sınavına girme hakkı vermez. Eğer VMware sertifikası (VCP) almak ve partner’lik gibi bir düşünceniz varsa, yetkili kurumlar sizlere yardımcı olacaklardır.

3- Fakat çok iyi öğrenirsiniz. Zaten amacım da öğretmektir.

4- 2020 yılı içinde, her ay 20 kişiye bu eğitimi ücretsiz vererek, ortalama 250 kişiyi, platform bağımsız olarak sanallaştırma teknolojileri konusunda iyi bir noktaya getirmeyi hedefliyorum.

5- Bu eğitimler, resmi olmayan çeşitli kuruluş ve topluluklar tarafından da verilen eğitimlerdir.

6- Bilişim teknolojileri erkek egemen bir sektör olduğundan, kadın çalışanların lehine teşvik amaçlı olarak pozitif ayrımcılık uygulamaktayım. Yeter ki eğitimlere katılmak istesinler, çok başarılı olacaklarına inanıyorum.

7- Aynı firmadan, en fazla bir (1) kişi eğitime katılabilir.