VMware vExpert 2021

Merhabalar,

Uzun yıllardır IT sektöründeyim ve VMware ile ilgili sayısız çalışmalar yaptım. Ancak, daha önce vExpert olma konusunda bir düşüncem olmamıştı. Hedeflerime yürürken aslında bunu da yapmam gerektiğini gördüm ve bu yönde de çalışmalarda bulunarak 2020 yılında ilk vExpert ünvanını elde ettim.

Her yılın, bir yıldıza işaret ettiğini görmekteyim 🙂 Bu durumda, hesabıma göre 14 yıldızım eksik başlamış oluyorum bu işe. Ayrıca gördüğüm kadarıyla, insanlar bu ünvanları, sağda solda şekil yapmak ve kendilerini daha iyi pazarlamak için elde etmek istiyorlar. Örneğin, VMware konusunda hiçbir çalışması olmayan, alakasız bir blog referanslı, hiçbir yazısı veya paylaşımı olmayan meslekdaşlarımızın bile bu ünvanları alabildiklerine şahit oldum… Tanıdığınız veya referansınız olunca, bu da kolay oluyor elbette. Kısacası bu sektör, sizin ne bildiğinize değil, kendinizi nasıl pazarladığınıza odaklanmış durumda!!!! Her ne sertifikası alıyorsanız alın, ama kendinizi o belgenin altında ezdirmeyin. Dolayısıyla, hakkını vererek almanız, en doğru yöntem olacaktır.

Hedeflerime yürürken, yine çok uzun zamandır hedeflediğim isleyen.net kişisel bloğumu da hayata geçirip, paylaşımlar yapma konusunda hız verdim çalışmalarıma. Yaklaşık 2 sene önce, bloğumu açıp teknik makalelerimi paylaşmaya başladım. Ayrıca 2020 yılı içinde de 250’den fazla kişiye bilişim eğitimleri verdim. Bu eğitimler, ilerleyen zamanda da devam edecek elbette. Sonuç olarak, bu yıl çok çalıştım, öğrendim-öğrettim. Çok çalışmaya, öğrenip öğretmeye de devam edeceğim.

Çok daha güzel işler yapacağımın garantisini de veriyorum. Potansiyelim var, gücüm var, teknik donanımım var, heyecanım var….

En önemlisi de kendime güvenim var!!!

Hakkını vererek VMware vExpert ünvanını elde etmiş tüm meslekdaşlarımı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum…

Önümüzdeki süreçte yeni eğitimlerde, yeni projelerde görüşmek üzere.

Saygılar, sevgiler….

Yusuf İşleyen