25-26 Temmuz (July,2020) Technical Virtualization Workshop Eğitimini Gerçekleştirdik

Merhabalar,

25-26 Temmuz tarihlerinde, Technical Virtualization Workshop İstanbul (Remote) eğitimini başarıyla gerçekleştirdik. Bilişim sektöründen, 20 kişilik bir ekiple gerçekleştirdiğimiz bu eğitim oldukça yoğun geçti. Sektördeki firmaların IT departmanlarında çalışmakta olan bilişim profesyonellerine oldukça dolu bir eğitim verdim. Katılımcılar VMware sanallaştırma platformlarının, nasıl kurulacağı, upgrade ve downgrade işlemlerinin nasıl yapılacağı, sistem konfigürasyonlarının nasıl olacağı ve ileri seviye erişilebilirlik seçeneklerinin neler oldukları hakkında kazanımlar elde ettiler. Katılımcıların gerçekten öğrenmek isteyerek katılmaları da eğitimin kalitesini arttırdı elbette.

2 günlük eğitimde elbette ki herşeyi aktarmamız mümkün değil. Ama şundan oldukça eminim ki, katılımcılar sıfırdan bir sistemin kurulumunu ve konfigürasyonunu, ya da var olan bir sistemin başına geçtiklerinde neleri kontrol edebileceklerini kesinlikle öğrendiler.

Pandemi dolayısıyla, On-site yapamadığımız bu eğitimi, ilk defa uzaktan eğitim olarak gerçekleştirerek, isleyen.net’i donanımsal anlamda da uzaktan eğitim yetenekleriyle donatmış olduk.

Ağustos ayında, bir aksilik olmazsa on-site eğitim planlıyorum. Açıkçası ben, öğrenciyle direkt olarak göz teması kurmayı tercih ediyorum. Dolayısıyla on-site eğitimleri tercih ediyorum. Fakat uzaktan eğitim de gerçekten güzel oluyormuş 🙂 Hele ki imkanların elverişli olmadığı durumlarda…

Genç arkadaşlarıma desteğe devam. Yeter ki öğrenmeyi isteyin. Yusuf ağabeyiniz yanınızda… 😉

Bir başka eğitimde buluşmak dileğiyle.

Yusuf İşleyen

2 Replies to “25-26 Temmuz (July,2020) Technical Virtualization Workshop Eğitimini Gerçekleştirdik”

  1. Hocam kontenjana takıldık katılamadık bayram izninde sizler içinde uygun olursa dolu dolu geçirmek isteriz.

Comments are closed.