VeeamOn (v10) yeni versiyon lansman sonrası ilk teknik eğitimi, 22-23 Şubat tarihlerinde benden oldu…

Merhabalar,

Bildiğiniz gibi en başarılı yedekleme yazılımlarından biri olan Veeam’in, yeni versiyonunun lansmanı yapılalı sayılı günler oldu. Henüz üzerinden dört gün geçmişken, özel bir sınıf oluşturarak VeeamOn ile ilgili tüm teknik detayları incelediğimiz, oldukça başarılı bir teknik eğitim gerçekleştirdik. Bu konuda belki ilk makaleyi henüz yazmadım ama Türkiye’deki ilk teknik eğitimi vermiş olmak, 2020 yılı için, hem benim adıma hem de katılımcılar adına gurur verici oldu.

Eğitim sırasınca, v10 ile gelen tüm yeni özellikleri inceleyerek, yedekleme stratejileri, disaster recovery uygulamaları, replikasyon, tape ya da bulut yedeklemeleri, storage entegrasyonları, Active Directory ve Exchange obje bazlı kurtarma gibi birçok teknik konuyu detaylıca inceledik. Oldukça da yoğun geçen bu programda, katılımcıların ilgisi ve tükenmek bilmeyen öğrenme ihtiyaçlarına, bazen mola bile vermeden karşılık vermek, benim açımdan da oldukça keyifliydi.

Bu özel sınıfı kurarken, katılımcıları da ne kadar doğru seçtiğimi görmek, bana ayrıca gurur verdi. Öğrencilerimin çok güzel çalışmalar yapacağını hissediyorum ve onlara her zaman güveniyorum.

Veeam teknolojileri konusunda eğitimlerin devamını getirmeyi hedefliyorum. Başarılı eğitimler düzenlemeye devam edeceğim. Destek bulduğum sürece, her türlü teknik konuyu aktarmak, benim için “kendini gerçekleştirme” sınıfında.

Bundan dolayı da her zamanki gibi ciddi ve düzenli şekilde, öğrenmeye hevesli arkadaşlarımla teknik bilgilerimi paylaşmaya, rehberlik etmeye devam edeceğim. Hedefim, çok daha büyük desteklerle, çok daha iyi, çok daha kaliteli işler yapmak. Her eğitim, bir sonraki eğitimin kalitesini arttırıcı etkiye sahip oluyor.

Hem Veeam firmasından, desteklerini esirgemeyen sayın Fatih Topkaya ve İbrahim Buraev‘e hem de çok değerli katılımcılara saygılarımı ve teşekkürlerimi sunarım.

Yeni eğitimlerde görüşmek üzere…

Yusuf İşleyen