isleyen.net, 1 yaşında…

Merhabalar,

Uzun yıllardan beri yapmayı planladığım işlerden biri de kendi bloğumu yazmaktı. Bu hayalimi artık daha fazla ertelemeden ve önceliklendirerek hayata geçirmeyi uygun gördüm ve tam 1 yıl önce bugün, yayın hayatına başladı isleyen.net. Bakınız ilk paylaşımım ne olmuş 🙂

Bir linux sever olarak normal bir durum sanırım bu 🙂

O gün bugündür yazmaya devam ediyorum ve oldukça da yol aldığımı görüyorum. Peki bu 1 yıl içinde isleyen.net ve Yusuf İşleyen neler yaptı bunu da aktarayım:

  • 100’den fazla teknik makale yayınladım.
  • Tamamen ücretsiz mesleki eğitimleri vermeye başladım ve hala devam etmekte. Yıl içinde de her ay, ücretsiz eğitimlere devam edilecektir.
  • Bu eğitimlerle, 100’den fazla bilişim uzmanına, mesleki gelişimlerinde katkıda bulundum.
  • 6 adet (Duyurusunu yapmadığım eğitimlerle birlikte) VMware vSphere 6.7 Install, Configure and Manage özelleştirilmiş eğitim düzenlendi.
  • Yeni versiyonun lansmanı sonrası Türkiye’de ilk Veeam v10 Backup&Replication teknik eğitimi düzenlendi.
  • VMware tarafından vExpert programına seçildim ve yayınlarım VMware tarafından da kabul görür hale geldi.

Paylaştığım yayınların, verdiğim eğitimlerin, günden güne birileri tarafından biliniyor duruma gelmesi beni mutlu ediyor. Her eğitime başvuru sayısının sürekli artması, farklı eğitim taleplerinin öneri şeklinde sunulması, bloğumun artık yurtdışından bile trafik almaya başlaması, düzgün bir iş yaptığımı ve doğru yolda ilerlediğimi bana göstermekte. Özellikle Amerika ve Avrupa’dan, yayınlarım daha fazla takip edilir duruma geldi. Çin ve Japonya’dan da yayınlarım takip edilmekte. Benim için büyük bir gelişme 🙂

isleyen.net benim evladım gibi 🙂 ve evladım için en iyisini istiyorum. Onu doğru, düzgün, özenli yayınlarla büyütmek niyetindeyim. Bu yüzden noktasına-virgülüne kadar dikkatle yazmaya çalışarak (elbette ki gözden kaçırdığım harf hataları olacaktır, tespit edince hemen düzeltiyorum), özgün yayınlar yaparak, işime ve eğitime verdiğim önemi vurgulamak istiyorum.

Beni destekleyen herkese, özellikle aynı fikirlerde buluştuğumuz ve her yerde beni onure eden, destekleyen öğrencilerime (aslında hepsi arkadaşım), dostlarıma ve sevdiklerime çok teşekkür ediyorum.

Yeni fikirlerim ve güzel hedeflerim var. Yeni yaşında bu hedeflere yürümeye devam edecek isleyen.net ve bu yıl çok daha büyük aktiviteler gerçekleştirmek için çalışma yılımız olacak. Bloğuma abone olmayı ve takipte kalmayı unutmayınız. 🙂

Son olarak, evladımın doğum gününü kutlamak istiyorum 🙂

Nice yıllara evladım… 🙂

Yusuf İşleyen